x تبلیغات
مجله امروزی

اگر در خانه دچار حمله قلبی شدید چه باید کرد؟

 


حمله قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون به قلب، اغلب توسط چربی، کلسترول و سایر مواد به شکل پلاک در شریان مسدود می‌شود که منبع تغذیه قلب (شریان کرونر) را مسدود می‌کند. آسیب یا تخریب بخشی از عضله قلب می تواند منجر به انسداد جریان خون شود. حمله قلبی که انفارکتوس میوکارد نیز نامیده می شود، می تواند کشنده باشد، اما درمان در طول سال ها به طرز چشمگیری بهبود یافته است. اگر فکر می کنید دچار حمله قلبی شده اید، حتما با 115 یا آمبولانس تماس بگیرید.

1- درد شدید قفسه سینه که به پشت و بازو، فک یا بالای شکم سرایت می کند.

2- درد معمولاً ماهیت فشاری دارد، اما برخی از افراد احساس گرما یا فشار در قلب نیز دارند.

3- احساس تنگی نفس یا مشکل در تنفس

4- حالت تهوع یا استفراغ

5- عرق کردن یا سرماخوردگی

6- علائم اضطراب سکته قلبی چیست؟

همه کسانی که دچار حمله قلبی می شوند علائم مشابه یا شدت علائم یکسانی ندارند. برخی افراد درد خفیفی را تجربه می کنند. دیگران درد بدتری داشتند. برخی از افراد هیچ علامتی ندارند، در حالی که برای برخی دیگر، اولین علامت ممکن است حمله قلبی ناگهانی باشد. با این حال، هر چه علائم و نشانه های بیشتری داشته باشید، احتمال حمله قلبی بیشتر می شود.

برخی از حملات قلبی به طور ناگهانی رخ می دهند، اما بسیاری از افراد علائم و نشانه های هشدار دهنده ای دارند که ساعت ها، روزها یا هفته ها طول می کشد. اولین علامت هشدار دهنده بازگشت درد قفسه سینه (آنژین) است که با ورزش رخ می دهد و با استراحت بهبود می یابد. آنژین به دلیل کاهش مختصر جریان خون به قلب ایجاد می شود.

حمله قلبی وضعیتی است که در آن قلب شما به طور ناگهانی می ایستد (ایست قلبی ناگهانی، که زمانی رخ می دهد که یک نقص الکتریکی عملکرد پمپاژ قلب را مختل می کند و جریان خون را به بقیه بدن شما قطع می کند). حمله قلبی می تواند باعث ایست قلبی شود، اما این تنها علت نیست.

اگر دیدید کسی دچار حمله قلبی شده است چه باید کرد؟

اگر فردی بیهوش پیدا کردید، ابتدا با اورژانس تماس بگیرید. سپس CPR را برای حفظ جریان خون شروع کنید. فشارهای سخت و سریع روی قفسه سینه فرد - حدود 100 فشار در دقیقه. اگر در زمینه CPR آموزش دیده اید، نیازی به بررسی راه هوایی یا تنفس مصنوعی ندارید.

پیشگیری از حملات قلبی در خانه

در حالت اول و اگر بیمار هوشیار باشد:

در مرحله اول:

سعی نکنید به اورژانس بروید. با 115 تماس بگیرید. با یکی از دوستان یا اعضای خانواده تماس بگیرید. بخواهید با شما بیاید.

در مرحله دوم:

اگر پزشک قبلاً GNT را برای شما تجویز کرده است، آن را بنوشید. GNT (گلیسریل تری نیترات) به سرعت عروق کرونر را گشاد می کند. این امر با افزایش اکسیژن رسانی به قلب، درد ناشی از آنژین صدری را کاهش می دهد. این دارو به صورت اسپری یا قرص عرضه می شود. GNT 2-3 دقیقه طول می کشد تا زیر زبان شروع به کار کند. (همچنین می تواند باعث سردرد شود).

در صورتی که دارو یا قرص های GNT اثر نکرد، فوراً 300 میلی گرم آسپرین (با تجویز پزشک) مصرف کنید. آسپرین لخته شدن خون را کند می کند. بنابراین در هنگام حمله قلبی از ایجاد لخته های متعدد جلوگیری می کند. آسپرین را له کنید یا بجوید تا سریعتر جذب جریان خون شود. آسپرین 300 میلی گرمی را فقط با دارو مصرف کنید.

در مرحله سوم:

درب ورودی خانه خود را باز کنید. سپس در مکانی تنبل روبه‌دیوار یا مبلمان بنشینید (به این ترتیب: 1. در حالت نشسته به چیزی تکیه کنید. 2. بالش را پشت سر خود قرار دهید. 3. زانوهای خود را بالا بیاورید و ترجیحاً زیر آنها یک بالش یا چیز دیگری داشته باشید. همینطور. ). آرام باشید و از انجام هر کاری بپرهیزید.

در مرحله چهارم:

برای حفظ امنیت.

تا می توانید آرام باشید.

هنگامی که یک اورژانس می رسد، پزشکان اورژانس به سرعت درمان را شروع می کنند. آنها برای درمان ایست قلبی و احیای بیماران اورژانسی آموزش دیده اند و شما را در اسرع وقت به بیمارستان برسانند. هر دقیقه برای جلوگیری از آسیب جدی قلبی مهم است.
 

باید چکار کنم؟

اقدامات اولیه در انفارکتوس میوکارد

1- اگر فکر می کنید دچار حمله قلبی شده اید، درنگ نکنید. فوراً با 115 یا شماره اضطراری محلی خود تماس بگیرید. اگر به آمبولانس دسترسی ندارید، از کسی بخواهید که شما را به نزدیکترین بیمارستان برساند. اگر گزینه دیگری وجود ندارد، خودتان رانندگی کنید. از آنجایی که وضعیت شما ممکن است بدتر شود، رانندگی شما و دیگران را در معرض خطر قرار می دهد.

2- نیتروگلیسیرین مصرف کنید البته اگر نسخه پزشک دارید.

3- در صورت توصیه آسپرین مصرف کنید. مصرف آسپرین در هنگام حمله قلبی می تواند آسیب قلبی را کاهش دهد. آسپرین می تواند با سایر داروها تداخل داشته باشد، بنابراین از مصرف آسپرین خودداری کنید مگر اینکه پزشک یا اورژانس به شما بگوید.
 

مراجعه به سایت: https://pezeshke-shahr.com/قلب-و-عروق/پزشک-متخصص-قلب-در-شیراز/

ساخت پادکست

 


تولید محتوا شیراحمدی  به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و امروزه تولیدکنندگان محتوا انتخاب‌های زیادی مانند وب‌سایت‌ها و مجلات آنلاین، شبکه‌های اجتماعی، فیلم‌های آموزشی، اسلایدهای آموزشی و بسیاری موارد دیگر دارند. در ضمن، می‌توانید در این مقاله از مجله Farreads، ایجاد پادکست را نیز به تنظیمات برگزیده اضافه کنید، ما به این خواهیم پرداخت که پادکست چیست و چگونه یک پادکست را به طور کلی تولید کنیم و خواهیم فهمید که چه روش‌ها و تجهیزاتی برای ایجاد پادکست وجود دارد. ، از ارزان به گران. همچنین نحوه آماده سازی استودیوها و تجهیزات موجود در بازار ایران برای ضبط پادکست را بررسی خواهیم کرد.

تولید محتوا به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و امروزه تولیدکنندگان محتوا گزینه‌های زیادی مانند ایجاد وب‌سایت و مجلات آنلاین، شبکه‌های اجتماعی، فیلم‌های آموزشی، اسلایدهای آموزشی و بسیاری موارد دیگر را در اختیار دارند. در همین حال، می توانید ایجاد پادکست را نیز به این گزینه ها اضافه کنید. در این مقاله از مجله فرادرس، خواهیم دید که پادکست چیست و چگونه می توان یک پادکست کامل ساخت و چه روش ها و تجهیزاتی برای ایجاد پادکست از ابتدا وجود دارد. علاوه بر این به نحوه آماده سازی استودیو و تجهیزات موجود در بازار ایران برای ضبط پادکست خواهیم پرداخت.

وقتی مردم به دنبال پاسخی برای این سوال می گردند که پادکست چیست، پاسخ های متفاوتی دریافت می کنند. در واقع محتوای ارائه شده در قالب یک برنامه رادیویی، معمولا رایگان، انحصاری و مرتبط با نیازهای امروزی، به عنوان پادکست شناخته می شود. در واقع کلمه پادکست ترکیبی از دو کلمه "iPod" و "broadcast" است که اولی پخش کننده موسیقی اپل و دومی "پادکست" (معمولاً در رادیو و تلویزیون) است.

آمار نشان می دهد که مردم به طور متوسط ​​5 ساعت در هفته را صرف گوش دادن به پادکست می کنند. البته این آمار مربوط به ایران نیست، اما میل به ساخت و شنیدن پادکست در ایران نیز رشد کرده است. با توجه به علاقه مردم به ایجاد پادکست، افرادی که با روش های بازاریابی دیجیتال آشنا هستند نیز از این نوع محتوا در بازاریابی خود به خوبی استفاده می کنند.

دلایل ایجاد و  دوره تولید پادکست زهرا شیراحمدی

ظهور گوشی‌های هوشمند و سفرهای طولانی بین محل کار و خانه، چه در وسایل حمل‌ونقل عمومی و چه در ترافیک تک ماشین، فرصت‌های رشد بزرگی را برای پادکست‌ها فراهم کرده است. البته دلایل استراتژیک دیگری نیز برای پادکست وجود دارد. پادکست ها دنیای خصوصی تری نسبت به وبلاگ ها و مجلات آنلاین هستند. علاوه بر این، ارتباط عمیق تری با مخاطب وجود دارد زیرا شنوندگان زمان بیشتری را با پادکست ها می گذرانند تا محتوای متنی.

پادکست ها را می توان هنگام آشپزی، ایستادن در صف نانوایی، رانندگی با ماشین یا در مترو، اتوبوس و تاکسی گوش داد، در حالی که در این مواقع نمی توان محتوای نوشتاری را خواند یا تماشای فیلم های آموزشی در این مواقع با مشکل همراه است. . . در نتیجه، دلایل زیادی برای در نظر گرفتن پادکست نسبت به سایر اشکال محتوا وجود دارد.
 

آیا جهان توسط یک ریاضیدان ساخته شده است؟

 


وقتی به دنیای خود نگاه می کنیم، بسیاری از رویدادها با ریاضیات توضیح داده می شوند، تا زمانی که برخی می گویند که جهان توسط ریاضیات ساخته شده است، آیا می توانیم دنیایی را بدون ریاضیات تصور کنیم؟

تقریباً 400 سال پیش گالیله در کتاب «آزمایشگر» نوشت: «در این کتاب بزرگ که در فلسفه جهان نوشته شده است... [این کتاب] به زبان ریاضیات نوشته شده است. او بسیار فراتر از یک ستاره شناس بود و این گزارش او را اولین متن در روش علمی می دانند.

نمی دانیم چه کسی برای اولین بار از ریاضیات در مطالعات علمی استفاده کرد، اما می توان گفت که این بابلی ها بودند که از آن برای یافتن الگوی خسوف ها در حدود 3000 سال پیش استفاده کردند. اما 2500 سال قبل از اختراع حساب دیفرانسیل و انتگرال و فیزیک نیوتنی برای توضیح این الگوها طول کشید.

از آن زمان به بعد، احتمالاً هر اکتشاف علمی بزرگی از ریاضیات به نحوی استفاده کرده است، زیرا این ریاضیات بسیار قدرتمندتر از هر زبان انسانی دیگری در توضیح فیزیک است. جای تعجب نیست که بسیاری ریاضیات را بیشتر بر این اساس می بینند: جهان توسط یک ریاضیدان خلق شده است.

آیا می توانیم دنیایی را تصور کنیم که در آن ریاضیات کار نمی کنند؟

زبان ریاضیات

"فرضیه Sapir-Whorf" یا "زبان نسبی" می گوید که شما نمی توانید یک مفهوم را مورد بحث قرار دهید مگر اینکه زبانی برای توصیف آن داشته باشید.

در هر علمی، به ویژه در فیزیک، ما باید مفاهیمی را توصیف کنیم که به هیچ زبان انسانی نمی توان آنها را به خوبی نوشت. به عنوان مثال، شما می توانید یک الکترون را توصیف کنید، اما در لحظه ای که شروع به پرسیدن سوالاتی مانند "چه رنگی است؟" ما نارسایی زبان های گفتاری را مشاهده می کنیم.

رنگ یک جسم به طول موج نوری که بازتاب می کند بستگی دارد، بنابراین یک الکترون رنگی ندارد یا بهتر است بگوییم همه رنگ ها، و چنین سوالی بی معنی است. اما اگر بپرسید "چگونه یک الکترون را انتقال دهیم؟" پاسخ اساسا ساده است. در سال 1928، «پل ا.م. Paul AM دیراک معادله ای نوشت که رفتار الکترون ها را تقریبا در هر موقعیتی به طور کامل توصیف می کند. اما این بدان معنا نیست که بر اساس داده ها آسان است.

به عنوان مثال، یک الکترون مانند یک آهنربای کوچک رفتار می کند. اندازه آن قابل محاسبه است، اما محاسبه بسیار پیچیده است. یا مثلاً برای توضیح شفق قطبی، باید مکانیک مداری، میدان های مغناطیسی و فیزیک اتمی را درک کنیم، اما از دیدگاهی دیگر، اینها بیشتر کاربردهای ریاضی دارند.

حتی وقتی به انسان فکر می کنیم، می دانیم که نوعی ارتباط انسانی با تفکر منطقی و ریاضی وجود دارد و حضور ریاضیات در پس زمینه تصمیم گیری عمیق تر می شود. تصمیم گیری برای سبقت گرفتن از خودروی آهسته نیازی به ادغام صریح معادلات حرکت ندارد، اما ما همیشه این کار را به طور ضمنی انجام می دهیم. آن وقت است که مثلاً ماشین خودران تسلا در حالت خودران واقعاً معادله را به وضوح حل می کند.
 

انتظار سردرگمی را داشته باشید

بنابراین نباید تعجب کنیم که ریاضیات فقط زبان دیگری نیست که دنیای بیرون را توصیف می کند، بلکه از بسیاری جهات، تنها زبانی است که آن را توصیف می کند. اما باید به خاطر داشت که فقط به این دلیل که چیزی را می توان به صورت ریاضی توضیح داد به این معنی نیست که می توان آن را پیش بینی کرد.

یکی از مهم ترین اکتشافات 50 سال اخیر، کشف "سیستم های آشفته" است. اینها ممکن است فرآیندهای ریاضی ساده ای به نظر برسند، اما نمی توان آنها را به طور دقیق حل کرد، معلوم می شود که از این نظر، بسیاری از فرآیندها در جهان پیچیده هستند. طوفان ها در کارائیب شبیه به کسوف هستند، اما ما نمی توانیم آنها را به طور دقیق پیش بینی کنیم، حتی با وجود تمام قدرت توربین های بادی مدرن.

با این حال، ما می دانیم چرا: معادلاتی که آب و هوا را توصیف می کنند ذاتاً آشفته هستند، بنابراین در حالی که ما فقط می توانیم در کوتاه مدت (حدود 24 ساعت) پیش بینی های دقیقی انجام دهیم، این معادلات طی چند روز غیرقابل اعتماد می شوند. بدیهی است که طوفان ها یک اتفاق گاه به گاه هستند و ما نمی توانیم زمان وقوع آنها را پیش بینی کنیم.

به طور مشابه، مکانیک کوانتومی نظریه ای را ارائه می دهد که در آن مطلقاً هیچ پیش بینی نمی توان انجام داد. ما می توانیم خواص یک الکترون را خیلی دقیق محاسبه کنیم، اما نمی توانیم پیش بینی کنیم که یک فرد در آینده چه خواهد کرد.

اما از سوی دیگر، فقط به این دلیل که نمی‌توانیم یک رویداد را به‌طور دقیق پیش‌بینی کنیم، به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را در زمان وقوع آن توصیف کنیم. ما حتی می‌توانیم رویدادهای یک‌باره را توصیف کنیم: به عنوان مثال، به طور کلی پذیرفته شده است که جهان در انفجار بزرگ ایجاد شده است، و ما یک نظریه بسیار خاص در مورد آن داریم.

طراحی سیستم های اجتماعی

کل پدیده‌های اجتماعی، از بازار سهام تا انقلاب‌ها، فاقد قابلیت پیش‌بینی ریاضی خوب هستند، اما سیستم‌های کمی وجود دارند که بتوانند آنچه را که اتفاق افتاده به‌صورت ریاضی توصیف کرده و آن را مدل‌سازی کنند.

اما در مورد روابط شخصی چطور؟ عشق ممکن است هنوز از نظر ریاضی برای بشریت درک نشده باشد، اما روابط اغلب قابل پیش بینی هستند. اکثریت قریب به اتفاق ما شرکای زندگی خود را بر اساس طبقه اجتماعی و گروه زبان خود انتخاب می کنیم، بنابراین شکی نیست که از نظر آماری، نقش ریاضیات حتی در روابط شخصی نیز صادق است.

اما اگر به دقت نگاه کنیم می توان گفت که موضوع نیز صحیح است. اکنون نمی‌توانیم تعمیم دهیم، اما حداقل، برای مثال، تعداد زیادی از سایت‌های همسریابی حداقل از الگوریتم‌هایی که شما را با فرد ایده‌آل مرتبط می‌کند، درآمد کسب می‌کنند.

بنابراین، بسیاری از پدیده‌های جهان و بسیاری از جنبه‌های زندگی بشر به وضوح با ریاضیات مرتبط هستند و جهانی که نمی‌توان آن را به‌طور ریاضی توصیف کرد، نه تنها به این دلیل که رویدادهای آن غیرقابل پیش‌بینی هستند، اساساً غیرمنطقی به نظر می‌رسد. در دنیای ما، این واقعیت که یک نظریه ناسازگار است به این معنا نیست که ما نمی توانیم آن را به صورت ریاضی توصیف کنیم. بنابراین می توان گفت که ما در دنیای ریاضی زندگی می کنیم و شاید نتوانیم دنیایی غیر ریاضی را تصور کنیم.
 

مرجع: https://lotusmath.ir/تدریس-ریاضی/

فرق کپی با پرینت چیست؟

 

تفاوت بین کپی و چاپ روی دستگاه های کپی و چاپگر

دستگاه های کپی و چاپگرها در نگاه اول بسیار شبیه به هم هستند. اما اگر با دقت از آن استفاده کنیم، تفاوت بین آنها را خواهیم یافت. در این مقاله سعی شده است به تفاوت های دستگاه های کپی و پرینتر پرداخته و کارایی کپی و چاپ را با هم مقایسه کنیم و مهم ترین شباهت ها و تفاوت های این اپلیکیشن ها را به شما معرفی کنیم.

اگرچه دنیای اطراف ما به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود، اما اسناد ملموس هنوز در بین مشاغل وجود دارد. مرکز آموزش و همچنین وسایل شخصی از آنجایی که اسناد پرینت شده یا فتوکپی شده ابزاری ثابت و قابل اعتماد برای جمع آوری، ذخیره، بایگانی و انتقال اطلاعات هستند. این مشکل به همین دلیل است که دستگاه های کپی و چاپگر هنوز نقش مهمی در ایجاد اسناد فیزیکی دارند.

چاپ چیست و چاپگر چگونه آن را انجام می دهد؟

چاپگر قطعه سخت افزاری است که اطلاعات دیجیتالی را بر روی صفحه نمایش کامپیوتر یا گوشی شما دریافت می کند و آن را بر روی کاغذ با بالاترین کیفیت چاپ می کند. چاپگرهای مختلف می توانند از طریق USB بی سیم یا Wi-Fi به رایانه شما متصل شوند و به شما امکان انتقال فایل ها را می دهند.

چاپگر

هر مارک چاپگر دارای درایورهای منحصر به فرد و نرم افزار پشتیبانی است که باید روی رایانه شما نصب شود. البته بسیاری از چاپگرهای جدید قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه و دوربین های دیجیتال را دارند. مدل های حرفه ای یا چند وظیفه ای این روزها طرفداران خاص خود را دارند. زیرا به غیر از چاپ، قابلیت های دیگری مانند اسکن، فکس و کپی را نیز دارند.

فتوکپی چیست و فتوکپی چگونه انجام می شود؟

فتوکپی را می توان فرآیند اسکن یک سند اصلی و چاپ آن بر روی کاغذ دانست. دستگاه فتوکپی به کاربران امکان می دهد چندین نسخه از اسناد یا تصاویر را روی کاغذ چاپ کنند. در این دستگاه از فناوری "xerography" استفاده شده است که همان فناوری مورد استفاده در چاپگرهای لیزری است. از طریق یک فرآیند خشک، با استفاده از تونر و گرما، یک تصویر روی کاغذ ایجاد می کند.

دستگاه کپی

در گذشته دستگاه های کپی دستگاه های یکبار مصرف بودند. اما اکنون آنها می توانند عملکردهای زیادی را برای کاربران خود در مدل های دسکتاپ یا مستقل انجام دهند.
 

7 تفاوت اصلی بین دستگاه های فتوکپی و چاپگر

همانطور که قبلاً گفتیم، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام چاپگر یا دستگاه کپی برای شما کارآمدتر و مناسب تر است، می تواند دشوار و گیج کننده باشد. البته ناگفته نماند که امروزه ما روز به روز در حال پیشرفت هستیم و تمایز بین دستگاه های کپی و چاپگر بیش از گذشته مبهم می شود. دستگاه های کپی و چاپگرهای مدرن علاوه بر عملکرد اصلی خود، دارای 3 یا 4 ویژگی دیگر هستند که قدرت تصمیم گیری کاربر را افزایش می دهد. در این قسمت به وظایف اصلی این دو دستگاه می پردازیم و تفاوت های آنها را توضیح می دهیم.

تفاوت بین کپی و چاپ چیست؟ تفاوت در هدف و وظیفه

چاپگرها اسناد و تصاویر موجود در رایانه یا رایانه را دریافت می کنند و با استفاده از تنظیمات می توانید سند مورد نظر خود را با دنبال کردن دستور Print آماده کنید. اما دستگاه های فتوکپی برای انجام کار خود نیاز به یک کپی فیزیکی دارند. با قرار دادن کپی و اعمال دستورات روی دستگاه، می توانید به تعداد مورد نیاز از سند اصلی خود کپی تهیه کنید.

تفاوت کیفیت و کمیت جوهر مصرفی دستگاه های کپی و چاپگر

اگر می خواهید اسناد خود را با کیفیت بالا چاپ کنید، دستگاه شما از جوهر زیادی استفاده می کند. میزان جوهر مصرفی بستگی به نوع چاپ مورد نظر شما دارد. اگر انتظار دارید کپی های چاپ شده کمتر و کیفیت و وضوح تصویر بالاتری داشته باشید، چاپگرها گزینه بهتری برای شما خواهند بود.

از آنجایی که چاپگرها جوهر بیشتری نسبت به دستگاه های کپی مصرف می کنند، در صورت نیاز به تعداد زیادی اسناد چاپی، بهتر است از دستگاه های فتوکپی استفاده کنید.

تفاوت بین سرعت دستگاه کپی و چاپگر

اگر کسب و کار یا کاربری شما به گونه ای است که باید هر روز چندین نسخه از اسناد را پشت سر هم تهیه کنید، توصیه می کنیم از دستگاه فتوکپی استفاده کنید.

ناگفته نماند که در دستگاه های فتوکپی مدرن تر، با استفاده از تنظیمات و الزامات لازم مانند وضوح تصویر، کیفیت و غیره در مقایسه با دستگاه های چاپ، تفاوت چندانی با چاپ و تهیه نسخه های فیزیکی اسناد خود نخواهید داشت. تفاوت در سرعت چاپ را ببینید. بنابراین، اگر نیاز به کپی تعداد زیادی اسناد در زمان کوتاه دارید، دستگاه های فتوکپی بهتر از چاپگرها هستند.

تفاوت بین مرتب سازی اسناد در دستگاه کپی و چاپگر

دستگاه فتوکپی نه تنها برای آماده سازی کارهای سنگین و کپی برداری از مقادیر زیاد اسناد استفاده می شود، بلکه از ویژگی های اضافی دیگری مانند مرتب سازی اسناد و صحافی خودکار نیز بهره می برد. البته بسیاری از برندهای دستگاه کپی دارای ویژگی های بیشتری مانند سوراخ کردن و منگنه زدن هستند. اگر ترتیب و ترتیب صفحات اسناد برای شما مهم است و می خواهید از آنها کپی انبوه تهیه کنید، ممکن است دستگاه های فتوکپی کارآمدتر از چاپگرها در نظر گرفته شوند.

تفاوت بین هزینه کپی و چاپ

ناشران همچنین ممکن است به شما امکان چاپ چندین صفحه را ارائه دهند. با این حال، اگر به سرعت به کیفیت اهمیت می دهید، دستگاه های کپی گزینه ارزان تری برای شما هستند. توجه داشته باشید که دستگاه های کپی مدرن نه تنها انرژی کمتری نسبت به دستگاه های قدیمی مصرف می کنند، بلکه از مواد مصرفی کمتری (جوهر، تونر و غیره) در هر نسخه استفاده می کنند. در عین حال، آنها نیاز به نگهداری کمی دارند.

همچنین به خاطر داشته باشید که اگر روزانه تعداد زیادی از صفحات را برای نیازهای حرفه ای و شخصی خود چاپ نمی کنید، خرید چاپگر یک گزینه خوب و ارزان است. به خصوص اگر می خواهید از تنظیمات چاپ بالاتر استفاده کنید.

تفاوت در نحوه استفاده

بدون نیاز به اتصال دستگاه کپی به رایانه، می توانید چندین نسخه از اسناد اصلی خود را با قرار دادن آنها روی آینه یا در ADF (تغذیه کننده خودکار) تهیه کنید. با این حال، چاپگرها باید به نحوی به رایانه شما متصل باشند و برای استفاده از آنها به درایورها و نرم افزارهای مرتبط نیاز است.

تفاوت در اندازه دستگاه کپی و چاپگر

برخی از دانلودرها فضای زیادی را اشغال می کنند و این ممکن است به مذاق بسیاری از کاربران خوش نیاید. اگر فضای کافی برای این دستگاه ها ندارید، می توانید دستگاه های کپی چندکاره مدرن یا چاپگرهای کوچک و شیک را انتخاب کنید.

اخرین حرف

دانستن تفاوت‌های بین دستگاه‌های کپی و چاپگر به شما کمک می‌کند تا بر اساس نیازها و انتظارات دستگاه، گزینه مناسب را راحت‌تر انتخاب کنید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر برای خرید دستگاه مناسب می توانید از تخصص همکاران ما در این زمینه بهره مند شوید; برای مشاهده جدیدترین و با کیفیت ترین دستگاه های کپی و پرینترهای موجود در بازار می توانید به سایت فروشگاه آوای فرهنگ آریا مراجعه کنید.
 

مراجعه به سایت: فرق کپی با پرینت در دستگاه فتوکپی و پرینتر

فلومتر چگونه کار می کند؟

 


فلومترها یا فلومترها در کاربردهای مختلفی مانند تصفیه خانه های فاضلاب، صنایع فرآیندی و نظارت بر محیط زیست استفاده می شوند.

فلومترها با اندازه‌گیری جریان، بینش مهمی از جریان آب در لوله‌ها، سیستم‌های زهکشی و دیگر انواع زیرساخت‌ها ارائه می‌کنند. در زیر انواع آنها و نحوه انتخاب فلومتر مناسب برای برنامه مورد نیاز خود را معرفی می کنیم.

انواع متر سفر

انواع مختلفی از شار سنج ها برای استفاده در کاربردهای صنعتی موجود است. بسته به محصولی که باید اندازه گیری شود، خواه آب یا گاز باشد، همان اصول در مورد نحوه کار کنتور اعمال می شود. در ادامه، برخی از رایج ترین کاربردها را بررسی می کنیم و اصول عملکرد، مزایا و معایب آنها را بررسی می کنیم.

فلومتر اولتراسونیک

فلومترهای اولتراسونیک از امواج اولتراسونیک برای اندازه گیری سرعت سیال استفاده می کنند. سپس فلومتر از مقدار سرعت اندازه گیری شده و اندازه لوله برای محاسبه دبی حجمی سیال استفاده می کند. سرعت سیال به دو روش اندازه گیری می شود:

اولین مورد بر اساس اصل اثر داپلر است. امواج اولتراسونیک با فرکانس ثابت از اگزوز به داخل سیال فرآیند ساطع می شود. در انتهای قطر مخالف لوله یک گیرنده وجود دارد که فرکانس این امواج را اندازه گیری می کند. فرکانس دریافتی گیرنده به سرعت سیال بستگی دارد.

نوع دوم اندازه گیری بر اساس تفاوت در زمان لازم برای حرکت صدا به بالا و پایین مایع است. هر دو مقدار برای محاسبه نرخ جریان سیال استفاده می شود.

یکی از مزایای فلومترهای اولتراسونیک این است که می توان آنها را بدون تعویض لوله نصب کرد این نوع فلومتر معمولاً به دور لوله پیچیده می شود پارامترهای مختلفی مانند ضخامت، مواد و قطر لوله برای محاسبات دقیق وارد فلومتر می شود.

دبی سنج مغناطیسی

فلومترهای مغناطیسی (یا مگا مترها) کنتورهای حجمی هستند که هیچ قسمت متحرکی ندارند. فلومترهای مغناطیسی برای اندازه گیری سیالات مبتنی بر آب یا سیالات رسانای الکتریکی، مانند فاضلاب یا آب فرآیندی که آلوده یا کثیف در نظر گرفته می شوند، مناسب هستند.

عملکرد فلومتر مغناطیسی بر اساس فرمولی است که به فرمول فارادی معروف است. اول، دوباره مایع باید رسانا باشد. ولتاژی اندازه گیری می شود که به "سرعت متوسط ​​سیال ضربدر قدرت میدان مغناطیسی ضربدر طول هادی" بستگی دارد (این فاصله بین الکترودها است). این ولتاژ متناسب با دبی حجمی مایع است.

نحوه کار فلومترهای مغناطیسی

میدان مغناطیسی متر از یک میدان مغناطیسی برای اندازه گیری ولتاژ ناشی از حرکت آب استفاده می کند. ولتاژ برابر است با حاصل ضرب سرعت جریان و شدت میدان مغناطیسی. مایع مغناطیسی نیز بی ضرر است و می تواند هر مایع رسانایی مانند آب، اسیدها، بازها، سوسپانسیون ها و غیره را اندازه گیری کند. یکی از بهترین فلومترها فلومتر زیمنس است.

دبی سنج های مغناطیسی تحت تأثیر تغییرات دما، فشار، ویسکوزیته یا چگالی قرار نمی گیرند. با این حال، آنها نمی توانند مایعات نارسانا مانند نفت، گاز یا بخار را اندازه گیری کنند. فلومترهای مغناطیسی برای مناطقی که نمی خواهید در هنگام کار بر روی متر در معرض مایع اندازه گیری شده قرار بگیرید ایده آل هستند. آنها همچنین دارای دقت بالا و نیاز به نگهداری پایین هستند.

فلومترهای مکانیکی

فلومترهای مکانیکی دارای قطعات متحرک داخلی مانند چرخ دستی یا موتور هستند. جریان سیال در لوله باعث "چرخش پره داخلی" می شود که نرخ جریانی متناسب با "سرعت چرخش" توپ داخلی ایجاد می کند.
 

دبی سنج های مکانیکی برای افراد غیر حرفه ای راحت تر قابل درک است. رکاب زدن آهسته باعث می شود آهسته تر حرکت کنید، در حالی که رکاب زدن سخت باعث می شود سریعتر حرکت کنید. دبی سنج های مکانیکی دستگاه های ساده و ارزانی هستند که می توانند مایعات با ویسکوزیته کم و بدون مواد جامد را اندازه گیری کنند. با این حال، ممکن است برای کاربردهایی که کثیفی یا زباله می تواند به آنها آسیب برساند یا مانع ایجاد کند، مناسب نباشند.

انواع دیگر فلومترها

انواع بسیار دیگری از فلومترها وجود دارند که برای اندازه گیری دبی آب از اصول و روش های مختلفی مانند دما، وزن، فشار دیفرانسیل، کوریولیس، گرداب، جابجایی مثبت و ... استفاده می کنند و هر کدام نوع خاص خود را دارند. ویژگی ها و محدودیت هایی که آن را کم و بیش برای کاربردهای خاص مناسب می کند.

چگونه فلومتر مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنیم؟

فلومترها دستگاه هایی هستند که میزان آب، گاز یا بخار یک لوله یا مجرا را در یک دوره زمانی مشخص اندازه گیری می کنند. آنها در بسیاری از کاربردها مانند تصفیه خانه های آب، کارخانه های فرآیندی و نظارت بر محیط زیست استفاده می شوند.

انواع مختلفی از فلومترها برای استفاده در اتوماسیون صنعتی موجود است. بسته به محصولی که باید اندازه گیری شود، مایع یا گاز بودن آن، برخی از اصول اولیه در مورد نحوه کار کنتورها اعمال می شود.

فاکتورهایی که باید در هنگام انتخاب فلومتر در نظر گرفت

قبل از انتخاب فلومتر، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

کیفیت سیال و خواصی مانند ویسکوزیته، رسانایی، چگالی، دما، فشار و غیره.

دقت و محدوده اندازه گیری مورد نیاز، مانند جریان زیاد یا کم، جریان کلی یا لحظه ای و غیره.

الزامات نصب و نگهداری فلومتر مانند اندازه لوله، مکان، دسترسی، منبع تغذیه، کالیبراسیون و غیره.

هزینه ها و در دسترس بودن دبی مترها مانند هزینه خرید اولیه، هزینه عملیاتی، قطعات یدکی و غیره.

بر اساس این عوامل، می‌توانید گزینه‌های خود را محدود کرده و نوع فلومتر را که برای برنامه شما مناسب است انتخاب کنید.

سخن پایانی در مورد هزینه سنج

در این مقاله به معرفی برخی از انواع رایج تر دبی سنج ها و نحوه عملکرد آنها می پردازیم. ما همچنین برخی از مزایا و چالش های آن را برای برنامه های مختلف مورد بحث قرار می دهیم.

فلومتر ابزاری ضروری برای اندازه گیری و پایش جریان مایع در صنایع و محیط های مختلف است. درک نحوه عملکرد آنها به شما کمک می کند تا "بهترین" نوع فلومتر را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید و فرآیند اتوماسیون خود را ساده کنید.
 

مطالعه مقاله کامل:https://www.tejaratefarda.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-65/44671-%D9%81%D9%84%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%A7-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام «سر من هرچی اومد حقمه سکوتم از غمه»

 متن آهنگ سر من هرچی اومد حقمه سکوتم از غمه علیرضا طلیسچی

 

همیشه از گذشته نفرت داشتم از به یاد آوردن تو و تموم خاطراتم

فکر من نیستی چون که مثل من هیشکی بعد این همه دوری نمیگه باز باهاتم

میدونی تقصیر خودمه که تحت تاثیر یه رابطم خامتم چیزی که حتی نمیدیدی تو توی خوابتم

با خودم قرار گذاشته بودم دیگه رو ندم ولی بازم تا دیدمت به سمتت اومدم

من بدم آره درست میگی بدم که حال و روزم این شده

تموم حرفاتم حرفای بی خوده

حاضرم برای اینکه عشقو حس کنی من از تو زندگیت برم اصلا مقصرم

سر من هر چی اومد حقمه سکوتم از غمه دل سوزوندنای بی خودیم عذاب و دردمه

سنگ باشمو بهت بگم مقصری منو میذاری رو چشت ولم نمیکنی بری

حقمه حقمه سکوتم از غمه دل سوزوندنای بی خودیم عذاب و دردمه

سنگ باشمو بهت بگم مقصری منو میذاری رو چشت ولم نمیکنی بری

اون روزا که پر از غرور و اعتماد به نفس بودی

من تموم طول روزو تو اتاق سردم حبس بودم

هرکی میرسید بهم میگفت واسه همیشه دست بردار

اما باز برای کشتن غرورم پیش تو نترس بودم

خودمم از هجوم فکر رفتن تو از کنارم خسته بودم

روحتم خبر نداره چند دفعه تو خلوتم شکسته بودم

رفتنت ازم یه آدم بدون قلب و سرد ساخته

این کسی که رو به روته کل زندگیشو پاک باخته

 

آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام «سر من هرچی اومد حقمه سکوتم از غمه»

جراحی فک و صورت (ارتوپدی)

 


جراحی ارتودنسی برای قرار دادن دو فک در موقعیت صحیح انجام می شود. Orthognathic به معنای "فک صحیح" است. این جراحی توانایی جویدن و صحبت کردن فرد را بهبود می بخشد. برخی ممکن است پس از این روش دچار تنگی نفس شوند. مشکلات فک که با جراحی ارتودنسی قابل اصلاح است. فک های خیلی بزرگ، آرواره های خیلی کوچک، فک های خیلی جلوتر، فک های خیلی عقب و فک های کج. همچنین ممکن است فضای زیادی بین دندان های جلویی بالا و پایین وجود داشته باشد.

دلایل این انحرافات گوناگون است. ممکن است:

این یک مشکل ذاتی است

این مشکل در طول رشد فک ها بیشتر می شود.

این مشکل ناشی از استرس یا بیماری است.

زمانی که فردی نیاز به جراحی ارتوگناتیک دارد، این جراحی معمولاً همراه با درمان ارتودنسی برای اصلاح مشکلات اکلوژن، که معمولا به عنوان آندربایت شناخته می‌شود، انجام می‌شود. (بایت به معنای تماس دندان های بالا و پایین هنگام جویدن یا بستن فک است.)

علائم و نشانه ها

علائم و نشانه هایی که نشان می دهد فرد ممکن است به جراحی ارتوگناتیک نیاز داشته باشد عبارتند از:

جویدن غذا

قورت دادن

واضح صحبت کن

عدم تقارن حالت چهره

نقص های مادرزادی یا آسیب های صورت

حفره ها یا دندان های ناهموار

دندان باز

چانه لری

قسمت قدامی فک

ناتوانی در بستن لب ها

تنفس دهانی مزمن (معمولاً با دهان خشک و لثه ملتهب)

آپنه خواب (مشکلات تنفسی در هنگام خواب، مانند خروپف و خس خس سینه)

درد فک

جویدن با دهان باز (فضای بین دندان های جلویی بالا، دندان های جلوی پایین یا دندان های عقب در هنگام بسته شدن دهان).

جراحی ارتوگناتیک جراحی فکتشخیص

جراح صورت و فک شما را معاینه می کند و ممکن است اندازه گیری کند و از صورت شما عکس و فیلم بگیرد. عکسبرداری با اشعه ایکس از فک و مفاصل فک (نقطه اتصال) توصیه می شود. جراح شما پوسیدگی و حرکت دندان‌های شما را ارزیابی می‌کند تا تشخیص دهد که آیا دندان‌های شما به درستی بر روی هم قرار می‌گیرند یا خیر. گچ گیری از فک و دهان برای ارزیابی برنامه درمانی شما ساخته می شود. ممکن است قبل از شروع ارتودنسی و جراحی فک نیاز به درمان توسط دندانپزشک عمومی خود داشته باشید.

انتظارات واقع بینانه

هنگام تصمیم گیری برای انجام جراحی، باید به خاطر داشته باشید که جراح شما نمی تواند تضمین کند که جراحی همیشه موفقیت آمیز بوده یا خطری وجود ندارد. جراحی و نتایج آن ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که شما انتظار دارید، بنابراین باید با جراح خود در مورد تمام جنبه های درمان و نتیجه مورد انتظار مشورت کنید.

تصمیم جراحی

اگر متخصصان پزشکی نتوانند مشکل فک شما را حل کنند، جراح شما جراحی فک را توصیه می کند. درمان توصیه شده تا حد زیادی به تشخیص پزشک بستگی دارد. جراحی اغلب با شیمی درمانی ترکیب می شود و ممکن است از ماه ها تا دو سال یا بیشتر طول بکشد. شما باید برای درمان کاملا آماده باشید زیرا این یک روند طولانی است. برای برخی از بیماران، مشاوره با روانپزشک نیز بخش مهمی از درمان است. جراح شما اطلاعاتی در مورد مزایا، خطرات و محدودیت های درمان و عدم درمان در اختیار شما قرار می دهد. در صورت عدم درمان، یک اختلال عملکردی می تواند عواقب زیر را به همراه داشته باشد:از جویدن صحیح غذا، بستن لب ها و صحبت واضح جلوگیری می کند.

سلامت دندان های شما را به خطر می اندازد

تصمیم به انجام عمل جراحی بگیرید زمانی در مورد جراحی تصمیم بگیرید که از اطلاعاتی که دریافت کرده اید راضی بودید و مطمئن هستید که کاملاً مطلع هستید.
 

تاریخ پزشکی و دندانپزشکی

جراح شما علائم، درمان های قبلی (در صورت وجود)، سابقه پزشکی و دندانپزشکی و عوامل زندگی اجتماعی شما را ثبت خواهد کرد. پزشک شما به این تاریخچه پزشکی کامل نیاز دارد تا بهترین برنامه درمانی را برای شما ایجاد کند. در این زمینه، ممکن است نیاز به پر کردن پرسشنامه داشته باشید. لیست کاملی از تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید یا اخیرا مصرف کرده اید را به پزشک خود بدهید. این لیست شامل آسپرین، داروهای ضد سرفه، درمان جایگزینی هورمونی و قرص های ضد بارداری است. اگر سابقه آلرژی یا واکنش بد به آنتی بیوتیک ها یا سایر داروها یا بیهوشی عمومی دارید یا اگر بیماری یا اختلال خونی (مانند هموفیلی) دارید، حتماً به جراح خود اطلاع دهید. جراحی معمولا در دوران بارداری انجام نمی شود. اگر باردار هستید، ممکن است باردار باشید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید.هزینه های درمانی

جراح شما اطلاعاتی در مورد پوشش بیمه سلامت ملی و دولتی، بیمه خصوصی و هزینه های پرداختی به شما ارائه می دهد. هزینه درمان جراحی شما شامل موارد زیر است: هزینه های بیهوشی، هزینه های پزشکی و بیمارستانی و موارد دیگر. به یاد داشته باشید که از آنجایی که درمان جراحی واقعی ممکن است با درمان پیشنهادی و از پیش تعیین شده متفاوت باشد، هزینه نهایی نیز ممکن است با هزینه تخمینی متفاوت باشد.اصول درمان

درمان ارتودنسی

برخی از دندان ها ممکن است نیاز به کشیدن داشته باشند تا فضای کافی برای حرکت دندان های دیگر ایجاد شود. قبل از جراحی، دندانپزشک دندان‌های شما را تراز می‌کند تا عمل جراحی آسان‌تر شود و نتیجه پایدارتری تضمین شود. درمان ارتودنسی معمولاً 12 تا 24 ماه طول می کشد و جراحی فک در این فرآیند انجام می شود. در این مدت باید به طور مرتب از وسایل ارتودنسی استفاده و تنظیم شود. ممکن است در طول درمان ارتودنسی در جویدن مشکل داشته باشید. با این حال، هنگامی که جراح فک را به موقعیت صحیح حرکت می دهد، دندان ها نیز در موقعیت مناسب قرار می گیرند. ترکیبی از ارتودنسی و جراحی ارتوپدی بهترین نتیجه را می دهد.

یک کلینیک آزمایش شده

قبل از تکمیل درمان ارتودنسی، جراح شما را برای جراحی آماده می کند. سوابق بیشتری باید ایجاد شود. جراحان و متخصصین ارتودنسی پس از اطمینان از اینکه دندان ها در موقعیت صحیح قرار دارند، عمل جراحی را ترتیب می دهند. جراحان از تصاویر اشعه ایکس و مدل های دندان و فک برای تصمیم گیری جراحی و پیش بینی نتایج استفاده می کنند. یک اسپلینت پلاستیکی دندانی از مدل دندان و فک تهیه می شود تا راهنمایی برای قرارگیری صحیح دندان ها و فک ها در حین جراحی باشد.

 سایر روش های جراحی

جراح شما ممکن است اقدامات دیگری را برای بهبود نتیجه جراحی شما پیشنهاد کند. پیوند، عمل های زیبایی و غیره

بیهوشی

جراحی ارتوگناتیک در بیمارستان و با بیهوشی عمومی انجام می شود و در حین عمل دردی احساس نخواهید کرد. در بیشتر موارد، در روز جراحی در بیمارستان بستری می شوید. 6 ساعت قبل از جراحی نباید چیزی بخورید یا بنوشید. اگر قرار است جراحی شما صبح انجام شود، شب قبل چیزی نخورید و ننوشید. جراح شما دستورالعمل های بیشتری را به شما خواهد داد. در موارد نادر، برخی از بیماران باید قبل از عمل مقداری خون بدهند. کار معمولاً 2 تا 4 هفته قبل از عمل انجام می شود تا در صورت از دست دادن خون زیادی در حین عمل، خون آماده شده قبلی تزریق شود. در برخی موارد ممکن است هزینه اضافی دریافت شود.

 


جراحی فک و صورت

جراح با دقت استخوان را برش می دهد و فک را به روش لازم حرکت می دهد (و تغییر می دهد). به عنوان مثال، آنها یک فک کوچک را بزرگ می کنند یا اندازه یک فک بزرگ را کاهش می دهند. برش‌ها معمولاً در داخل دهان ایجاد می‌شوند تا جای زخم روی صورت مشخص نباشد. در صورت نیاز به ایجاد برش روی صورت، جراح از حداکثر دقت برای حفظ ظاهر طبیعی پوست استفاده می کند. زمانی که فک در جای درست خود قرار گرفت با صفحات و پیچ های مخصوص ثابت می شود. بسته به پیچیدگی عمل، عمل می تواند از یک ساعت (برای یک فک) تا 4 ساعت برای هر دو فک بالا و پایین طول بکشد.


برو بیمارستان

بسته به پیچیدگی عمل و زمان نقاهت، مدت اقامت در بیمارستان از یک تا سه شب متغیر است. برای جلوگیری از کم آبی و عفونت و کاهش تورم و درد، مایعات و داروها را از طریق IV دریافت خواهید کرد. بعد از جراحی، قسمت چهارم به بازوی شما متصل می شود تا زمانی که بتوانید دارو، آب و غذای خود را مصرف کنید. هر چه زودتر بتوانید غذا بخورید، بنوشید و حرکت کنید، زودتر می توانید بیمارستان را ترک کنید.

ی بعد از جراحی

بخیه: در بیشتر موارد از بخیه های قابل جذب استفاده می شود. این بخیه ها به تدریج طی 3 تا 4 هفته جذب می شوند. اگر بخیه فورا بیرون آمد نگران نباشید زیرا خونریزی وجود ندارد.

فک: برای برخی از بیماران، فک ها ممکن است به یک دستگاه ارتودنسی متصل شوند.

بهداشت دهان و دندان: بهداشت دهان و مراقبت دقیق برای درمان سریع و پیشگیری از عفونت بسیار مهم و ضروری است. در هفته اول پس از جراحی، مسواک زدن مشکل است. شما باید حداقل 4 بار در روز دهان خود را با آب نمک گرم و دهانشویه کلرهگزیدین بشویید. مخصوصا بعد از غذا خوردن

رژیم غذایی: به مدت 4 تا 6 هفته فقط از غذاهای نرم استفاده کنید تا تورم و ناراحتی کاهش یابد. مواد مغذی کافی برای بهبودی ضروری است. در مرحله اولیه، مقدار کمی غذا برای 5 تا 6 وعده در روز بخورید. جراح شما یک رژیم غذایی مناسب برای شما تنظیم خواهد کرد. در مراحل بعدی بهبودی، می توانید به تدریج به رژیم غذایی عادی خود بازگردید. یادتان باشد بعد از هر وعده غذایی دهان خود را به خوبی بشویید.

محل کار یا مدرسه: شما به حداقل 2 هفته مرخصی از محل کار یا مدرسه نیاز دارید. گواهی پزشکی برای این مجوز لازم است.

ظاهر: ظاهر شما ممکن است کمی تغییر کند، پس آماده باشید تا اطرافیان خود را شگفت زده کنید. بله، آنها به سرعت به ظاهر جدید شما عادت می کنند.

ارتودنسی: جراح شما زمانی که آماده بازگشت به درمان ارتودنسی هستید به شما اطلاع می دهد. معمولاً 2 تا 3 هفته پس از جراحی آماده هستید و بریس ها باید 6 تا 12 ماه دیگر روی دندان های شما بمانند.

مراقبت و پیگیری: پس از جراحی ارتودنسی، شما به 6 تا 12 ماه درمان ارتودنسی نیاز دارید تا دندان های خود را به موقعیت مناسب بازگردانید. پزشکان و ارتودنتیست ها برای بررسی وضعیت دندان ها و فک شما ویزیت های دوره ای را برنامه ریزی می کنند.

عوارض احتمالی جراحی ارتوگناتیک: همه روش‌های جراحی دارای خطراتی هستند. حتی با پیشرفته ترین روش های جراحی، ممکن است عوارضی ایجاد شود. اگرچه جراح سعی می کند این خطر را به حداقل برساند، اما عوارض می تواند با اثرات دائمی رخ دهد. داشتن اطلاعات لازم برای محاسبه خطرات و مزایای این روش بسیار مهم است. اکثر افرادی که تحت عمل جراحی ارتوگناتیک قرار می گیرند هیچ عارضه ای ندارند، اما اگر نگران عوارض احتمالی هستید، قبل از اقدام به جراحی با دندانپزشک خود صحبت کنید. در زیر به برخی از مشکلات این جراحی می پردازیم.بسیاری از خطرات جراحی

مشکل در بلع، خشکی گلو و درد عضلانی عمومی ممکن است پس از بیهوشی عمومی رخ دهد. این علائم معمولا یک روز پس از جراحی ناپدید می شوند. ممکن است یک یا دو روز پس از بیهوشی عمومی حالت تهوع یا استفراغ داشته باشید. اگرچه بسیار نادر است، برونشیت، ذات الریه، گرفتگی صدا، حمله قلبی و سکته مغزی نیز می تواند از جمله خطرات بیهوشی عمومی باشد. بیماران مسن و بیماران قلبی در معرض خطر بیشتری هستند.

تمام جراحی ها به خصوص در بیماران دیابتی خطر عفونت را به همراه دارند. خطر عوارض بعد از جراحی ارتوگناتیک کم است، اما ممکن است عفونت در اطراف صفحات ایجاد شود. پزشک برای جلوگیری از عفونت به شما آنتی بیوتیک می دهد. اگر عفونت رخ دهد، علائم و نشانه ها 10 تا 14 روز پس از جراحی شروع می شود. این علائم شامل درد، تورم و بوی بد دهان است. اگر عفونت رخ داده است، بلافاصله جراح خود را مطلع کنید. در موارد نادر برش باید باز شود، تمیز شود و بخیه شود.

اسکارهای دائمی در ناحیه دهان نادر و نادر است. برای اکثر بیماران، این محدودیت ها به سرعت و به خوبی بهبود می یابند.

سیاهرگ هایی که برای تزریق مایعات و داروها استفاده می شوند، ممکن است ملتهب، متورم، تغییر رنگ و در برخی موارد ممکن است حرکت دست ها و بازوها را محدود کنند.در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر حتما به جراح خود اطلاع دهید.

دمای بالاتر از 38 درجه یا دمای بدن پایین تر

تهوع و استفراغ

خونریزی مداوم

نگرانی شما در مورد جراحیخطرات خاص جراحی ارتوگناتیک

درد و ناراحتی به مشکل عملکردی بستگی دارد. ناراحتی در روزهای اول پس از جراحی بدتر می شود و سپس به تدریج کاهش می یابد. آرامبخش قوی تجویز شد. هنگامی که درد کاهش یافت، داروهای آرام بخش تجویز می شود. نیاز به آرام بخش معمولاً 7 تا 10 روز پس از جراحی متوقف می شود.

در حین جراحی، اگر خون زیادی از دست برود، نیاز به تزریق خون است. ممکن است 24 تا 48 ساعت پس از جراحی خونریزی رخ دهد. مخصوصاً وقتی تف، سیگار می‌کشید، زخم‌ها را لمس می‌کنید و غذای داغ می‌خورید. برای کاهش خطر خونریزی، یک بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر خود را بلند کند، سیگار نکشید، پس از جراحی دهان خود را بیش از حد شستشو ندهید و استراحت کنید. اگر خونریزی ادامه یابد، پرستاران بلافاصله با جراح تماس می گیرند. اگر دهان آلوده باشد، ممکن است خونریزی رخ دهد.

تورم طبیعی است. بیشترین تورم در عرض 48 ساعت پس از جراحی ظاهر می شود و 3 تا 4 هفته پس از جراحی ناپدید می شود. بیشتر تورم در عرض 14 روز پس از جراحی از بین می رود. هرچه جراحی پیچیده تر باشد، تورم بیشتر می شود. تراز کردن دندان ها ممکن است در چند روز اول پس از جراحی به دلیل تورم مشکل باشد.

هنگامی که تورم برطرف شد، خون مرده را روی صورت، گردن و سینه خود خواهید دید. این علامت پس از 7-10 روز از بین می رود

از آنجایی که اعصاب در حین عمل حرکت می کنند، ممکن است اندام ها کمی ضعیف شده و آسیب ببینند. چانه، لب پایین، لب بالا، گونه و سقف دهان شایع ترین اندام هایی هستند که درگیر می شوند. بیماران بالای 40 سال که تحت عمل جراحی فک پایین قرار گرفته اند بیشتر در معرض خطر بیهوشی دائمی هستند. در اکثر بیماران، احساس پس از 3-6 ماه به حالت عادی باز می گردد. احساس سوزن سوزن شدن و سوزش نشانه خوبی از بازگشت احساس است. از گاز گرفتن لب ها و نوشیدن غذا یا نوشیدنی داغ تا زمان بازگشت احساس خودداری کنید. پس از جراحی فک بالا، حس بویایی ممکن است برای مدتی از بین برود.

پس از جراحی فک بالا، سینوس ها برای هفته ها تحت تاثیر قرار می گیرند. در موارد نادر، بیمار نیاز به جراحی اضافی دارد.

پس از جراحی بزرگ فک، محدودیت در باز شدن دهان ناشی از تورم و سفتی کلی فک یک مشکل رایج است. عملکرد فک به تدریج بهبود می یابد. باز کردن دهان بعد از 4 تا 6 هفته طبیعی است.

پیچ های استخوانی معمولاً شل نمی شوند، اما اگر باز شوند، پس از بهبودی استخوان ها باز می شوند. بیماران ممکن است برای برداشتن سیم‌ها، پین‌ها، پیچ‌ها، صفحات و آتل‌ها نیاز به جراحی بیشتری داشته باشند.

زخم های باز نادر است. بهداشت نامناسب دهان می تواند منجر به زخم های باز شود.

در برخی بیماران ممکن است استخوان به آرامی بهبود یابد یا اصلاً بهبود نیابد. تشکیل تاخیری یا غیرطبیعی فک پس از جراحی در بیماران سالم نادر است. اگر ارتباطی بین تقاطع ها وجود نداشته باشد، فک بهبود نمی یابد. در چنین موردی اقدام دیگری لازم است. این مشکلات اغلب با پیوند استخوان قابل اصلاح هستند.

فک اغلب به موقعیت اولیه خود باز می گردد، موقعیت خود را به موقعیت جدید تغییر می دهد و ساختار و بی ثباتی خود را تغییر می دهد. اگر فک در موقعیت جدید باقی نماند، ممکن است بیمار نیاز به عمل دیگری داشته باشد. این خطر زمانی بیشتر است که فک پایین بیش از 10 میلی متر به جلو رانده شود (در کودکانی که رشد فک آنها متوقف شده یا فک آنها ناپدید شده است). علاوه بر این، هنگامی که فک بالا بیش از حد حرکت می کند، می تواند به حالت اولیه بازگردد. برای به دست آوردن نتیجه دائمی ممکن است نیاز به پیوند استخوان باشد. مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) مفصل فکی است که وقتی فک خود را حرکت می دهید نزدیک گوش احساس می کنید. درد یا اختلال عملکرد مفصل TMJ ممکن است پس از جراحی فک رخ دهد. جراحی می تواند مشکلات موجود TMJ را تشدید کند و نیاز به درمان بیشتر داشته باشد.
 

مطالعه مقاله کامل: https://realtimedentist.com/1399/12/دکتر-متخصص-جراح-فک-و-صورت-در-شیراز/

همه چیز در مورد کپی رایتینگ SEO است

 


مطمئناً اگر یک وب سایت دارید یا اگر یک مدیر کسب و کار یا متخصص سئو هستید، اهمیت تولید محتوا را می دانید. تولید محتوا در افزایش رتبه وب سایت و فروش و تبلیغات آن بسیار موثر است. یکی از موضوعات مهم و چالش برانگیز که اخیرا برای مدیران و متخصصان وب سایت و کسب و کار اهمیت پیدا کرده است، کپی رایتینگ در سئو است. این موضوع را می توان یکی از مهم ترین موارد در سئو دانست و نقش آن در سئو به خصوص اخیراً بسیار مشخص شده است. در این مقاله قصد داریم در مورد کپی رایتینگ در سئو و دلایل آن با شما صحبت کنیم. توجه داشته باشید که در این مقاله درباره موضوعات بسیار مهم با شما صحبت خواهیم کرد. با مجله وب مستر بلاگتون همراه باشید.

نوشتن چیست؟ اهمیت کپی رایتینگ در سئو

خوب، اگر می خواهید تمام دانش را در مورد این موضوع به دست آورید، ابتدا باید بدانید کپی رایتینگ به چه معناست. اگر بخواهیم به طور کلی در مورد متن نویسی صحبت کنیم. باید بگوییم که کپی رایتینگ یک حرفه و یک هنر واقعی است و اگر آن را یاد بگیرید، می توانید کار تولید محتوا و تولید محتوای بهتر را انجام دهید. اگر محتوای وب سایت شما بهینه شده باشد و تمامی معیارها و الزامات را رعایت کرده باشید، می تواند در توسعه کلمات کلیدی و رتبه بندی وب سایت به شما کمک زیادی کند. به طور دقیق تر، اگر بخواهیم موضوع کپی رایتینگ را واضح تر توضیح دهیم، باید به سراغ یک مثال برویم. با فرض اینکه در شغل خود دانش و تجربه دارید و از این مهارت ها برای انجام وظایف محول شده به طور کامل استفاده می کنید. این می تواند نتایج خوبی به شما بدهد و هرکسی که به حرفه شما نیاز دارد آن را به شما سپرد زیرا می داند که شما در آن بهترین هستید. ما باید روشن کنیم که کپی‌رایتینگ چیزی است که گوگل و موتورهای جستجو می‌دانند که وقتی کاربر را به سایت شما می‌فرستند، نتیجه موضوع مورد نظر خود را دریافت می‌کنند. همه چیز در مورد سئو نیست و یکی از راه حل های سئو است، اما به طور کلی یکی از مهمترین موضوعات در سئو، هنر کپی رایتینگ است. در ادامه این مقاله به مهم ترین سوالات و نکات مربوط به تولید محتوای وب سایت در سال 2023 خواهیم پرداخت.

کپی رایتینگ و سئو اولیه

یکی از اصول مهم در امر نویسندگی، تولید محتوا تحت استراتژی و سیاست های به روز است. همانطور که در قسمت های قبلی این محتوا اشاره کردیم، موتورهای جستجو محتوایی را در اولویت قرار می دهند که کاربر را به نتیجه ای که به دنبالش بود نزدیک کند. بهترین کار این است که استراتژی هایی را که تاکنون در ساخت محتوای وب سایت خود آموخته اید مرور کنید و این اطلاعات را به روز کنید. ما یک سری اطلاعات طلایی و به روز را برای شما توضیح خواهیم داد که برای تولید محتوا باید در نظر داشته باشید.

انتخاب عنوان و آماده سازی ذهنی موضوعات

یکی از مهمترین موارد در بحث کپی رایتینگ عنوانی است که برای مقاله خود انتخاب می کنید. بهتر است نام ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی داشته باشد. این بدان معناست که شما باید عنوان و محتوایی داشته باشید که کاربر و مخاطب را تشویق کند که به صفحه محتوا برود، سپس متن را بخواند و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کند. محتوا باید به گونه ای برنامه ریزی شود که این سوال را در ذهن خود در نظر بگیرید که تولید این محتوا چه چیزی را از مخاطب باید حل کند و در این محتوا چه پیامی باید داشته باشد که نتیجه بهتری را برای این مخاطب به دنبال داشته باشد. . .
 

هدف و پیام محتوا

موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که ابتدا باید از خود بپرسید که در محتوایی که تولید می کنید در مورد چه چیزی با مخاطبان خود صحبت خواهید کرد و از 3 طریق مشخص کنید که محتوای شما چه خواهد بود. زیاد نیست محتوا تبلیغات است. یا به کاربر خود آموزش دهید یا اطلاعات را به مخاطبان خود منتشر کنید. شما باید بتوانید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

در مورد محتوای خود با دقت فکر کنید

بعد از اینکه موضوع را انتخاب کردید و بهتر است نوع محتوا را مشخص کنید، باید به سراغ اجرای ایده ای که ساخته اید بروید. بدون فکر و ایده شروع به تولید محتوا نکنید زیرا این موضوع می تواند شما را گیج کند و از مسیر تولید محتوای سئو خارج کند. شما باید به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید و در مورد آن صحبت کنید.

از ابزار برای یافتن کلمات استفاده کنید

استراتژی دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که در مورد کلمات و موضوع انتخابی خود تحقیق کنید. در این زمینه باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. می توان مخاطبان سایت را به خواندن مطالب و ادبیات آن ترغیب کرد. دوم اینکه کلمات کلیدی مرتبط با موضوع شما هستند، شما باید از کلمات در محتوا استفاده کنید تا پس از جستجو، مخاطبان هدف تشویق به خواندن آن محتوا شوند. برای این مواقع، بخش ابزارهای سئو بلاگتون ابزارهایی دارد که می توانید آنها را بهتر یاد بگیرید و استفاده کنید.

احساسات مخاطب را در نظر بگیرید

یکی از موارد دیگری که در ایجاد محتوای سئو و رعایت اصول کپی رایتینگ اهمیت دارد، توانمندسازی افکار و احساسات مخاطب و روانشناسی است. محتوای شما باید به گونه ای طراحی شود که مخاطب احساس کند فرصت را از دست داده است. این محتوا باید نکات اصلی ارائه یک محصول یا خدمات خاص یا راه حل یک مشکل یا مشکل را به مخاطب منتقل کند و در نهایت هم همین باشد و اصل و نتیجه درستی داشته باشد.

استفاده از روش های رفتاری ادبیات خاصی است

یکی از مهمترین چیزها در مورد ایجاد مقاله برای یک مخاطب خاص و خواندن آنها این است که مقالات را به شما مرتبط کنید. در واقع بهتر است این کار را به صورت ساده انجام ندهید و از مقالات در هدف خاص خود استفاده کنید. شما باید خلاق باشید و از کلمات مختص موضوع استفاده کنید. تصاویر یا کلیپ ها می توانند این تفاوت را به مخاطب منتقل کنند و مخاطب احساس می کند با انواع مختلفی از اطلاعات روبرو می شود که در آنجا پاسخ جستجوی خود را پیدا می کند.

خلاقیت در تولید محتوا

یکی از انواع خلاقیت هایی که می توانید از آن استفاده کنید، نوع ادبی تخصصی تولید محتوا است که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم. یکی دیگر از چیزهای خلاقانه ای که می توانید هنگام ایجاد محتوا از آن استفاده کنید، انتخاب موضوعات جذاب برای آن است. استفاده از عکس ها و کلیپ های سفارشی و تصاویر کلیدی می تواند محتوا را برای مخاطب جذاب و خواندنی کند.

مدت زمان محتوا

یکی از مواردی که در تولید محتوا باید به آن توجه کرد، طول محتوا است. طول محتوا می تواند به شما در بهبود و رتبه بندی وب سایت کمک کند، اما از طرف دیگر می تواند نرخ پرش در وب سایت شما را افزایش دهد. اما باید در نظر داشته باشید که در این بین کیفیت را قربانی نکنید و ویژگی را جذاب تر توضیح دهید. تجربه تا کنون برای طول محتوا 1800-3200 کاراکتر برای مقالات آموزشی و 1000-2000 کلمه برای محتوای تبلیغاتی است. همیشه در ابتدای مطلب یک موضوع چالش برانگیز را به مخاطبان خود ارائه دهید و سپس چالش ها را دسته بندی کنید و در پایان راه حل ها را به طور کلی و برخی راه حل ها را به تفصیل توضیح دهید. در محتوایی که برای محصولات در نظر گرفته اید، به مخاطبان خود اطلاع دهید که این محصول دارای تخفیف محدود است و استفاده از این تخفیف را ویژه کنید. به خاطر داشته باشید که صادق بودن و رعایت تخفیف ها و وعده ها به رشد برند شما کمک زیادی می کند.
 

رجوع به مقاله: https://blogten.ir/all-about-seo-copywriting/

آهنگ جدید محسن لرستانی به نام شب و روز تنهای تنها بی گناهم ای خدایا

 متن آهنگ شب و روز تنهای تنها بی گناهم ای خدایا محسن لرستانی

شب و روز تنهای تنها؛ بی گناهم ای خدایا

 

♪♪♫♫ سلولم تاریک و سرده؛ دارم میمیرم من اینجا ♪♪

 

 آهنگ جدید محسن لرستانی به نام شب و روز تنهای تنها بی گناهم ای خدایا

جراحی بینی برای چه کسانی خطرناک است؟! برای افزایش درصد مرگ و عدم بازگشت به هوش چه می کنید؟

 


آیا جراحی بینی خطرناک است؟! رینوپلاستی برای چه کسانی خطرناک است؟ بعد از عمل بینی به خودمان نیامدیم؟ درصد مرگ و میر در جراحی بینی چقدر است؟ اینها اولین سوالاتی هستند که وقتی تصمیم به جراحی بینی می گیریم ناخودآگاه به ذهنمان خطور می کند. در این مقاله سعی می کنیم یک بار برای همیشه به این سوالات پاسخ دهیم!

خطر مرگ ناشی از جراحی بینی چیست؟

یکی از بزرگترین ترس های افرادی که با جراحی بینی روبرو می شوند این است که در حین عمل بمیرند.

تعریف کلی که برای تمام کارهای پزشکی وجود دارد این است که احتمال اینکه هیچ اتفاقی نیفتد صفر است، اما جراحی زیبایی یکی از کم خطرترین اقدامات پزشکی است. به این ترتیب در ایران سالانه 25000 عمل بینی انجام می شود و طبق آمار ممکن است میزان مرگ و میر این عمل هر دو سال به دو نفر هم نرسد. هر ساله با پیشرفت علم پزشکی این تعداد کاهش می یابد. در ادامه مقاله در مورد خدمات دکی یاب برای متقاضیان جراحی بینی صحبت خواهیم کرد و سپس در مورد اقدامات احتیاطی که احتمال هوشیاری آنها را بعد از عمل بینی افزایش می دهد صحبت خواهیم کرد!

چه رفتارهایی می تواند بعد از عمل بینی باعث از دست دادن هوشیاری شما شود؟!

استعمال دخانیات و مصرف تنباکو قبل از جراحی بینی، خوردن غذا بلافاصله قبل از جراحی بینی، مصرف برخی داروها و همچنین سابقه بیماری های زمینه ای مانند دیابت، احتمال بروز مشکلات جراحی بینی و یا حتی عدم بهبود هوشیاری در حین جراحی بینی را افزایش می دهد. اما نگران نباشید چند روز قبل از عمل با انجام آزمایشات ویژه و زیر نظر متخصص بیهوشی در صورت داشتن کوچکترین مشکل در عمل بینی به شما اطلاع داده می شود و راه های پیشگیری را به شما می گویند. .

عوارض جراحی بینی چیست؟

با وجود تمام فواید و مزایای جراحی بینی، این جراحی برای شما عوارض و خطراتی نیز دارد. عوارض و خطراتی که می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد.

اما راه حل چیست؟ آیا نباید فقط بینی و صورت را درست کنیم؟ نه! انتخاب یک پزشک متخصص و مجرب و یک کلینیک معتبر و مراقبت های مناسب قبل و بعد از جراحی می تواند شما را از عوارض جانبی محافظت کند.

در زیر ده مورد از شایع ترین و مهم ترین عارضه های جراحی بینی را فهرست کرده ایم:

اگر نگران هزینه جراحی بینی هستید یا می خواهید از هزینه جراحی بینی مطلع شوید حتما از مقاله ویژه هزینه جراحی بینی در تهران دیدن فرمایید.

کاهش حس بویایی ناشی از عوارض جراحی بینی:

این یک عارضه موقتی است و معمولا با گذشت زمان برطرف می شود. به دلیل تورم و افزایش ترشحات بینی بعد از جراحی ایجاد می شود.

آسیب مجرای اشک پس از جراحی بینی:

این اتفاق در صورتی رخ می دهد که پزشک استخوان بینی را در طول جراحی بیش از حد برش دهد.

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی:

اگر جراح شما در حین عمل فقط روی جنبه زیبایی بینی تمرکز می کند، دور از انتظار نیست که بعد از عمل دچار مشکل تنفسی شوید.

عدم تناسب بینی با صورت بعد از جراحی بینی:
 

 

یکی از عوارض بعد از جراحی بینی که از نظر زیبایی و روانشناختی حائز اهمیت است عدم تطابق بینی و صورت فرد است. در این حالت معمولاً بینی کوچک و غیر طبیعی صورت فرد را متعادل می کند.

عفونت های ناشی از عوارض جراحی بینی:

عفونت یک عارضه بالقوه همه جراحی ها است. تب، قرمزی، التهاب و غیره. علائم عفونت هستند، باید به پزشک اطلاع داده شود.خونریزی بعد از جراحی بینی:

از آنجایی که مجرای بینی در حین عمل مسدود می شود، ممکن است بعد از عمل خونریزی ایجاد شود. اگر این خونریزی قطع نشود و زیاد باشد خوب نیست. رعایت مراقبت های قبل و بعد از عمل تاثیر مستقیمی بر این عارضه دارد.

واکنش به بیهوشی:

این مشکل خطرناک ترین موردی است که می تواند حتی یک زن خوب را به خطر بیندازد. این در موارد حساسیت و واکنش به داروهای بیهوشی رخ می دهد.

عدم تقارن سوراخ های بینی:

گاهی اوقات عدم تقارن بینی بعد از جراحی قسمتی است که در این موارد باید نادیده گرفته شود. اگر این عدم تقارن زیاد باشد، نیاز به جراحی بینی پیشنهاد می شود.

نکروز بافت بینی:

مسلماً یکی از بدترین عوارض ممکن پس از جراحی بینی، نکروز یا سیاه شدن پوست است. علت نکروز ممکن است به دلیل تخریب بافت بینی در حین جراحی، عفونت شدید بعد از جراحی و غیره باشد.

سوراخ شدن سپتوم:

یکی دیگر از عوارض احتمالی آسیب یا سوراخ شدن دیواره میانی بینی است.

گروه دکیاب دارای سال ها تجربه همکاری با بهترین جراحان بینی در شیراز می باشد. مشاوران این مجموعه شما را به بهترین پزشک متناسب با شرایطتان راهنمایی می کنند. از طریق لینک زیر می توانید مشاوره رایگان دکی یاب را دریافت کنید.


نکات مهم برای کاهش عوارض جراحی بینی

همانطور که اشاره کردیم مراقبت های دقیق قبل و بعد از جراحی بینی می تواند تا حد زیادی عوارض جراحی را کاهش دهد. مهم ترین درمان قبل و بعد از جراحی بینی را برای شما آورده ایم. به یاد داشته باشید که اولین قدم برای یک جراحی موفق و رضایت بخش، انتخاب پزشک مناسب است و قدم دوم تعهد شما به مراقبت است.

مجموعه دکیاب برای برداشتن اولین قدم که ابتدایی ترین قسمت جراحی بینی در شیراز است در کنار شماست. برای مشاوره رایگان تخصصی برای انتخاب پزشک مناسب با تیم پزشکان مشاور دکیاب تماس بگیرید.
 

مراقبت های قبل از جراحی بینی:

حداقل دو هفته قبل از عمل بینی از کشیدن سیگار خودداری کنید.

حداقل 2 هفته قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون (مانند آسپرین) استفاده نکنید.

سعی کنید چند روز قبل از جراحی آب و مایعات بیشتری بنوشید

۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. در طول بیهوشی معده باید کاملا خالی باشد.


مراقبت های بعد از جراحی بینی:

به مدت 24 ساعت پس از جراحی از کمپرس سرد زیر چشم و اطراف بینی استفاده کنید تا تورم و کبودی صورت کاهش یابد.

در چند روز اول پس از جراحی، رژیم غذایی متشکل از مایعات و غذاهای نرم داشته باشید که نیازی به جویدن ندارند.

از انجام کارهایی که به بینی فشار وارد می کند، مانند بلند کردن اجسام نازک یا سنگین خودداری کنید.

هفته اول بعد از عمل در وضعیت صحیح بخوابید. وضعیتی که چند بالش زیر سر و سر بالاتر از بدن باشد مناسب ترین حالت است.

در ماه اول از لبخند زدن، خندیدن و صحبت زیاد خودداری کنید

اگر عطسه یا سرفه می کنید، سعی کنید دهان خود را باز نگه دارید تا به بینی خود فشار نیاورید


سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است؟

یکی از اولین سوالاتی که افراد زیر 18 سال یا والدین آنها اغلب می پرسند این است: حداقل سن برای جراحی بینی چقدر است؟

در این مورد نظر بسیاری از جراحان این است که حداقل زمان جراحی بینی زمانی است که فرد به بلوغ جسمی و روحی رسیده باشد. این سن برای افراد مختلف (دختر و پسر) متفاوت است و معمولا بین 16 تا 18 سال متغیر است. آناتومی نوجوانان مهم است زیرا استخوان ها و غضروف های انسان به اندازه کافی بالغ هستند و پس از جراحی تغییر نمی کنند.

اهمیت جنبه روانی بلوغ به این دلیل است که فرد تحت تأثیر احساسات تصمیم نمی گیرد و می تواند مسئولیت تصمیمات خود را بپذیرد. تشخیص بلوغ ذهنی در روز معاینه بر عهده جراح است.

 

مراجعه به سایت: https://payju.ir/content/لیست-پزشکان-متخصص-جراحی-بینی-در-شیراز 

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد