شکی نیست که داشتن پمپ آب به دلایل زیادی می تواند بسیار مفید باشد شاید شما در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مکرراً سیل می‌آید و به یک پمپ شناور برای کمک به تمیز کردن بعد از آن نیاز دارید، یا ترجیح می‌دهید یک پمپ آب برای پر کردن استخرتان باشد. شاید برای استفاده روزانه در پمپاژ آب از چاه آب به آن نیاز داشته باشید


انتخاب پمپ آب
انواع مختلفی از پمپ های آب وجود دارد، بسته به هدفی که شما به پمپ نیاز دارید. انواع پمپ های آب عبارتند از پمپ های شناور، پمپ های تقویت کننده، پمپ های خود پرایمینگ، پمپ های چاه و بسیاری دیگر.
ارتفاع هد به شما می گوید که ارتفاع کل پمپ از مخزن تا نقطه تخلیه چقدر است. این به شما می گوید که پمپ آب چقدر قدرتمند است و چقدر آب می تواند برای کاری که می خواهید انجام دهد حرکت دهد. چرا می خواهید پمپ آب بخرید، باید به نیازهای خاص خود فکر کنید تا پمپ آب مناسب را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت Winro مراجعه کنید.

https://www.tgju.org/news/2592966/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%BE%D9%85%D9%BE-%D8%A2%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7


3 استفاده از پمپ آب در زندگی روزمره
اگر با فناوری پمپ آب آشنایی ندارید، ممکن است متوجه نشوید که پمپ های آب چقدر همه کاره هستند. در واقع شما هر روز از عمر خود از پمپ استفاده می کنید.
طیف گسترده ای از پمپ های آب برای اهداف مختلف استفاده می شود. در ادامه، می خواهیم برخی از راه هایی را که در آن زندگی روزمره به پمپ آب بستگی دارد، بررسی کنیم.


پمپ آب برای گرمایش و آب گرم
ممکن است باعث تعجب شود. اما اکثر سیستم های گرمایشی به شدت به پمپ های آب متکی هستند. بسیاری از رادیاتورها از پمپ گردشی استفاده می کنند که آب گرم را از طریق لوله های محفظه حرکت می دهد. به این ترتیب دستگاه به دمای مطلوب می رسد این سیرکولاتورها معمولا برای تامین آب گرم به شیر شما استفاده می شوند. هر زمان که از رادیاتور غیر برقی استفاده می کنید یا شیر آب گرم را باز می کنید. ممکن است از پمپ آب در گردش استفاده کنید. برای ساخت این محصول از ماده ضد چسبندگی استفاده شده است.


آب را به خانه خود بیاورید
پمپ های آب فقط برای پمپاژ آب از طریق لوله های خانه شما استفاده نمی شوند، بلکه در کمک به رساندن آب به خانه شما نیز مهم هستند. آب باید از طریق یک سیستم لوله کشی پیچیده از یک مرکز یا تاسیسات ذخیره سازی به هر خانه برسد. بدیهی است که این سیستم باید برای جابجایی آب از پمپ آب استفاده کند و در مواقع نیاز به شما بدهد.

 

https://eco.shafaqna.com/FA/301624/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a2%d8%a8/


باغ
آبپاش ها و آبیاری های باغ از پمپ ها استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که آب با فشار و حجم مناسب وارد باغ شما می شود. اگر به پارک بروید، ممکن است به طور تصادفی در نقطه ای از پمپ استفاده کنید. معمولاً از پمپ ها برای باغبانی استفاده می شود. یکی از بهترین پمپ های اسکرود در ایران پمپ اسکرید لئو می باشد.


آیا کسب و کار شما به پمپ آب نیاز دارد؟
بسیاری از مشتریان لوله کشی دستگاه های مخصوص به خود را دارند. این افراد باید برای استفاده شخصی خود روی پمپ یا سیستم تصفیه آب سرمایه گذاری کنند. با این حال، انواع پمپ های آب به اندازه کافی قوی و قابل اعتماد هستند که توسط مشاغل کوچک و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید یا به عنوان یک پیمانکار خوداشتغال کار می کنید، ممکن است بخواهید در یک پمپ آب سرمایه گذاری کنید.
اما چه نوع مشاغل و پیمانکارانی می توانند از پمپ آب استفاده کنند؟ با کمال تعجب، طیف گسترده ای از حرفه ای ها و مشاغل کوچک به پمپ آب نیاز دارند. در زیر برخی از رایج ترین نمونه ها آورده شده است:


تعمیر و نگهداری پمپ آب و خانه
انواع مختلف پمپ های آب (مانند پمپ های شناور) می توانند هنگام بازسازی خانه های قدیمی یا تعمیر آسیب در خانه های مدرن ارزشمند باشند. از این نوع پمپ های آب می توان برای حذف آبی که در طول سال انباشته شده، در اثر سیل جمع شده یا به سادگی از لوله شکسته ریخته شده است، استفاده کرد.
با سرمایه گذاری در پمپ آب، شما و کارکنان کسب و کار کوچکتان قادر خواهید بود با چالش های مرتبط با آب که با هر تعمیر یا نوسازی سازه همراه است، مقابله کنید. شما نمی توانید ساختمان های سیل زده را تعمیر یا بازسازی کنید تا زمانی که آب از ساختمان خارج شود، بنابراین اگر در حال تعمیر یا بازسازی خانه خود هستید، باید یک پمپ آب داشته باشید.


شرکت های کمپینگ و فعالیت در فضای باز
آیا صاحب یک محل کمپ یا کسب و کار هستید که فعالیت های خارج از منزل را ارائه می دهد؟ اگر چنین است، بسیار مهم است که وب سایت شما به اندازه کافی خشک باشد تا مشتریان بتوانند از آن استفاده کنند. پس از باران های شدید، مزارع، کمپ ها و سایر مناطق در فضای باز می توانند بسیار گل آلود و نامرتب باشند. سرمایه گذاری روی یک پمپ آب قدرتمند که بتوان از آن برای پمپاژ آب های سطحی پس از باران های شدید استفاده کرد، راهی عالی برای جلوگیری از این مشکل است.


باغبانی و پمپ آب
اگر کسب و کار محوطه سازی دارید یا به عنوان طراح منظر آزاد کار می کنید. حتما باید روی پمپ آب سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید آب را تغییر مسیر دهید یا حرکت دهید تا یک منطقه بزرگ را به طور اساسی تغییر دهید. انواع پمپ آب بسیار مفید خواهد بود


آخرین کلمه پمپ.
چه تصمیم به خرید یک پمپ آب برای استفاده شخصی یا تجاری دارید، نکات بالا را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین پمپ را برای نیازهای خود انتخاب می کنید. با این کار بهترین محصولی را خواهید داشت که دقیقاً متناسب با نیاز شما باشد.

https://www.tgju.org/news/2592944/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DA%A9%D8%B3


 

https://www.tgju.org/news/2592944/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DA%A9%D8%B3
https://www.tgju.org/news/2592944/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DA%A9%D8%B3